پیشگویی ۳

ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان است

ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان است    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۹:۴۸ AM


قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه از مجموع ۴۰ حادثه طبیعی شناخته شده در جهان امکان وقوع ۳۱ حادثه در ایران وجود دارد، گفت: ایران جزو ده کشور بلاخیز جهان است.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پرویز خسروشاهی در سومین کنفرانس مدیریت بحران کشور افزود‌: ایران از نظر آمار وقوع حوادث طبیعی در مقام ششم جهان قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیمه یکی از ابزارهای موثر مدیریت بلایای طبیعی است، گفت: بررسی ها نشان داده در سی سال گذشته سهم بیمه در جبران خسارت های بلایای طبیعی رو به افزایش بوده است.

خسروشاهی تصریح کرد : با بکارگیری دانش مدیریت ریسک، سیستم های پیش هشدار و الگوهای پیش بینی آب و هوایی تعداد کسانی که در اثر حوادث طبیعی آسیب دیده اند از 4/4 درصد به 2/6 درصد کاهش یافته است.

وی به ساخت و ساز در نواحی سیل خیز و زلزله خیز اشاره کرد و افزود :‌ این موانع احتمال خسارت های با شدت بالاتر و فاجعه آمیز را به مراتب افزایش داده است.

خسروشاهی با تاکید بر کاربرد بیمه در قبل، حین و بعد از حادثه گفت: تجربه جهانی نشان می دهد این کار نیازمند همکاری و مشارکت مالی، فکری و قانونی مثلت دولت ، بیمه و مردم است .

وی با بیان اینکه یکی از محصولات صنعت بیمه، بیمه خطرات بلایای طبیعی است، افزود : این بیمه شامل سیل ، زلزله ، طوفان و رعد و برق در قالب بیمه های آتش سوزی است.

خسروشاهی گفت: در زمینه بیمه خطرات بلایای طبیعی در سال 84 ، حدود 2/3 میلیون بیمه نامه فروش رفته که این رقم در سال 93 نیز حدود 2/3 میلیون بیمه نامه بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد بیمه نامه های آتش سوزی صادره به تعداد واحدهای مسکونی کمتر از 10 درصد است، افزود: این نشان می دهد 90 درصد واحدهای مسکونی فاقد پوشش بیمه ای در برابر بلایای طبیعی هستند.

خسروشاهی به بیمه نامه مهندسی نیز اشاره کرد و گفت:‌ در سال 84 تعداد این بیمه نامه نزدیک به 7900 فقره بوده که در سال 93 به 63 هزار فقره افزایش یافته است .

وی افزود: برای بهره مندی از ظرفیت های بالای بیمه باید در تصویب لایحه تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی تسریع شود همچنین بیمه های حوادث طبیعی مانند سایر نقاط دنیا از مالیات معاف شوند .
------------------------------------
افزایش بهای نفت در بازار آسیا    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۹:۴۹ AM


بهای نفت خام امروز دوشنبه در بازار آسیا تحت تاثیر تنش های ناشی از حملات پاریس افزایش یافت، اما این افزایش قیمت به علت ادامه مازاد عرضه نفت در بازار چندان قابل توجه نخواهد بود.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صبح امروز در معاملات الکترونیک آسیا بهای هر بشکه نفت سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه دسامبر با 27 سنت افزایش، 41 دلار و یک سنت داد و ستد شد.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه ژانویه با 50 سنت افزایش، 44 دلار و 97 سنت معامله شد.

دنیل آنگ، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز گفت از آنجا که فرانسه اقدامات نظامی خود را در منطقه درگیر مناقشه افزایش می دهد، بهای نفت ممکن است طی روزهای آینده افزایش یابد. این در حالی است که جنگنده های فرانسوی شب گذشته یک پایگاه گروه تروریستی داعش را در شهر الرقه، در شمال سوریه به شدت بمباران کردند.

وی افزود با این حال، به علت عرضه بیش از حد نفت در بازار، این افزایش بهای نفت احتمالا چندان قابل توجه نخواهد بود. افزایش بهای نفت ناشی از تنش های ژئوپلیتیک کوتاه مدت خواهد بود و در بلند مدت، عرضه و تقاضا همچنان از عوامل اصلی تأثیرگذار بر روی قیمت است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، همچنین افزایش بهای نفت امروز تا حدودی تحت تاثیر کاهش بهای آن در روزهای گذشته و جذب سرمایه گذاران برای خرید آن به قیمت مناسب بود.

روز جمعه در بازار نیویورک (نایمکس)، هر بشکه نفت خام پایه آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) با یک دلار و یک سنت کاهش، 40 دلار و 74 سنت داد و ستد شد و به پایین ترین سطح از ماه اوت رسید.

در بازار لندن نیز هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه دسامبر، 45 سنت کاهش یافت و هر بشکه 43 دلار و 61 سنت معامله شد. بهای نفت پایه آمریکا و برنت طی کل هفته گذشته هر یک حدود هشت درصد سقوط کرد.
------------------------------------


بخشش ، اندازه فر و شکوه آدمی را نشان می دهد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

آدم بزرگ، مهربان و با گذشت است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

تنها کسی که دلیل خواری همیشگی ما می شود ، خود ما هستیم .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

تنها مبارزه با ناراستی ها ، به ما ارزش می دهد ، وارون بر این ، همزیستی با تباهی ، سرافکندگی در پی دارد. حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف ایران)

چه بسیار آدمیان نادانی که مهربانی شایستگان را ، بر نمی تابند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

سیاستمدار نیکخو ، سرایشگر آزادی و آزادیخواهی است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

خودت را بشناس و به آن ببال .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

اگر برای رسیدن به آرزوهای خویش ، زور گویی پیشه کنیم ، پس از چندی ، کسانی را در برابرمان خواهیم دید ، که دیگر زورمان به آنها نمی رسد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

تن پوشی زیباتر از سرشت و گفتار نیکو ، سراغ ندارم .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

سیاستمداران ، برای آنکه همواره منتخب مردم باشند ، باید با بسامدها و امواج خواست های آنان ، هماهنگ شوند . حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

نوای دل انگیز گیتی را ، در بزم ها و شادی ها بشنوید و همراه شوید. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

آدم بزرگ به راستی ، خویش را باور دارد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

هیچ دری به روی مهربانان ، بسته نخواهد ماند. حکیم ارد بزرگ (جملات ناب , سخنان ناب)

هیچگاه هماورد خویش را کوچک مپندار، چون او، انگیزه پیشرفت و پویش است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

اُرُد شادی را در بی بندوباری نمی بیند، شادی آرزوی پاک همه آدمیان است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

برای بدست آوردن خرد ، باید کاوید و پژوهش نمود و از تجربه ها بهره گرفت .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

دشمن ! دشمن است ، فریب زبان چرب او را مخور .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

مراسم سوگواری درگذشتگانمان را، تنها یک روز و کوتاه برگزار کنیم. حکیم ارد بزرگ (Great Orod)

خردمندان ، ابزار دون پایگان نمی شوند . حکیم ارد بزرگ (کتاب سرخ)

برای جلوگیری از تباهی و بیراهه روی ، راه نقد و ارزیابی را باز بگذاریم .  حکیم ارد بزرگ نابغه عرصه فلسفه

مهربان باش، تا هرگز تنها نشوی. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

در عشق راستین ، بدنبال سود جستن نیستیم ، می بخشیم برای پرواز، رهایی و آزادگی. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Iranian philosopher)

دلباختگی ، ساختار روان ما را نرم می سازد و نمی گذارد در برابر تندبادها بشکنیم. حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

فداکاری در راه میهن ، بخشی از سرشت خوبان است . حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران)

تنها آرامشگاه همسران ، خانه آنهاست . حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف جهان)
 
دختر پاک ، پریزاد خانه است. حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه جدید)

در پایان کوچه های بن بست زندگی، بارها و بارها نادان ها را دیدار خواهی کرد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)
 
دارایی زیاد برای یک جوان ، می تواند ابزار سرگردانی باشد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

در دل سیاهی شکست ، نور امید سو سو می زند ، نوری که اگر باورش کنیم ، به زودی خورشید تابان زندگی ما خواهد شد .  حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف ایران)

هیچ گاه در برابر فرزند ، همسرتان را بازخواست نکنید . حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

یکی از بزرگترین خوشبختی ها ، کار بیشتر برای مردم است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

ایرانیان هرگاه، پشتکار داشته اند، شگفتی ها آفریده اند.  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

 

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher