پیشگویی ۳

مزیت بالایی ایران در تعمیرات اساسی هواپیما و بالگرد

مزیت بالایی ایران در تعمیرات اساسی هواپیما و بالگرد    
۱۳۹۴\۰۸\۲۴ - ۵:۱۱ PM


رئیس مرکز ملی فضایی: ایران با نیم قرن تجربه در تعمیر هواپیما ، بالاترین قابلیت و مزیت را در حوزه تعمیرات اساسی هواپیما و بالگرد دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، منوچهر منطقی در نشست خبری به مناسبت ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران افزود: تا پایان سال چندین قرارداد بین المللی را با خارجی ها برای انجام تعمیرات اساسی هواپیما در ایران امضا خواهیم کرد.


وی با بیان اینکه محور اصلی نمایشگاه عرضه توان داخلی برای توسعه همکاری های بین المللی استف گفت : علاوه بر توانمندی های خوبی که در طراحی و ساخت هواپیماهای 2 تا 10 نفره در کشور وجود دارد ، در بخش هواپیماهای 50 تا 70 نفره نیز توان طراحی و قابلیت ساخت قابل قبولی داریم.


منطقی افزود: با توجه به بازشدن بازارها درحوزه صنایع هوایی ، مذاکرات را در اجزاء کلیدی آغاز کردیم و در طراحی و ساخت هواپیماهای 100 نفره به بالا در 3 بخش شامل تعمیرات اساسی ، ساخت قطعات و مجموعه ها و نیز مشارکت در طراحی دارای مزیت هستیم.


وی با بیان اینکه متوسط توانمندی های ما عقب تر از کشورهای سازنده قطعات و تجهیزات هواپیما در دنیا نیست ، گفت : سازندگان بزرگ هواپیما در دنیا تنها 30 درصد از قطعات و مجموعه ها را خودشان می سازند و حدود 70 درصد دیگر در حدود 40 کشور دیگر از جمله مراکش ، مکزیک ، مالزی و اندونزی تولید می شود.


منطقی به توانمندی کشور در ساخت قطعات و زیرمجموعه های هواپیما های 100 نفره به بالا اشاره کرد و افزود : سالانه 5 میلیارد دلار در خاورمیانه صرف اورهال و تعمیر اساسی هواپیماها می شود و با توجه به اینکه حدود 42 درصد از درآمدهای هوایی مربوط به اورهال است و ما توانمندی خوبی در این بخش داریم می توانیم از این مزیت استفاده کنیم.


وی همچنین به طراحی و ساخت هواپیماهای پهن پیکر اشاره کرد و گفت: یک مرکز غیردولتی توانمند با قابلیت طراحی هواپیماهای مختلف در کشور وجود دارد و علت اینکه تاکنون نتوانستیم کاری انجام دهیم ، محدودیت های زیادی بود که با آن مواجه بودیم و با برداشته شدن محدودیت ها سرعت بین المللی شدن ما بالاتر خواهد رفت.


منطقی افزود: در حال حاضر 375 شرکت دانش بنیان در صنایع هوایی فعالیت می کنند که 51 شرکت از این تعداد دانش بنیان شده اند و از مزیت های نوآوری و معافیت های گمرکی استفاده می کنند.


وی با اشاره به درآمد 8 میلیارد دلاری مکزیک از محل صادرات قطعات و مجموعه های هواپیما گفت: شرکت های ایرانی این قابلیت را دارند که در زمره 10 کشور اول تولید کننده قطعات هواپیما درآیند و در 10 سال آینده حداقل به درآمد سالانه 10 میلیارد دلار برسند.
-------------------------------------
۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی بیمه ها    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۹:۱۸ AM


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جلسه امروز بانک مرکزی درباره نحوه پرداخت بدهی بیمه ها به نظام سلامت را خیلی خوب توصیف کرد.


سیدحسن هاشمی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما درباره جلسه دیروز دولت در خصوص بررسی بدهی بیمه ها به نظام سلامت گفت: جلسه ای بود که با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر کار، بنده و همکارانمان تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه درباره اتفاقاتی که افتاده است، مشکلات ما، بیمه ها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی مرور کلی شد.

وزیر بهداشت گفت: نهایتا تصمیم خوبی گرفته و قرار شد طی یک هفته آینده هزار میلیارد تومان را سازمان تامین اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کمک کنند تا (بیمه ها) بدهی هایشان پرداخت شود.

هاشمی افزود: درباره مابقی بدهی بیمه ها به نظام سلامت نیز که حدود 3 هزار میلیارد تومان است قرار شد بانک مرکزی سازوکاری را پیشنهاد کند که جا دارد بابت این موضوع تشکر کنم.

وی گفت: همین امروز آقای سیف جلسه را تشکیل داده است و فکر می کنم ان شاءالله به یک راه حلی برسند که مشکل ما را در حوزه سلامت حل کنند و نگرانی هایی که برای همکارانمان در سازمان های بیمه گر و وزارت بهداشت وجود دارد برطرف شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به اینکه چه سقف زمانی برای پرداخت بدهی بیمه ها به نظام سلامت مشخص شده است، افزود: قرار شد طی 9 روز آینده دوباره جلسه گذاشته شود و برای مابقی بدهی ها تصمیم بگیرند.

هاشمی در پاسخ به اینکه آیا شما به این تصمیم خوشبین هستید؛ گفت: حتما ما خوشبین هستیم و امیدواریم که ان شاءالله اجرایی شود و باید صبر کنیم.

وی افزود: راهکاری را با استفاده از همراهی و کمک بانک ها و پشتیبانی بانک مرکزی پیشنهاد داشتیم که اگر آن حاصل شود برای همیشه مشکل بین ارائه دهندگان خدمت و بیمه ها در بخش دولتی و معتقدم در بخش خصوصی نیز حل خواهد شد.

هاشمی گفت: اگر بانک ها به کمک بیایند و بانک مرکزی هم حمایت بکند مشکل نقدینگی آن ها برطرف خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا قرار شد پیشنهاد وزارت بهداشت را بانک مرکزی بررسی کند افزود: بله؛ امروز آقای سیف، همکاران و مشاورانش و دوستان ما جلسه ای داشتند که نتیجه آن جلسه را هم به من گفتند؛ خیلی خوب بود.

هاشمی درباره نتیجه جلسه گفت: قرار شده است حتما به یک راه حلی دست پیدا کنند و ظرف 9 روز آینده ان ‌شاءالله اعلام خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به اینکه آیا در جلسه دیروز درباره تجمیع بیمه ها صحبتی شده است؟ افزود: خیر؛ جلسه مربوط به تجمیع نبود، عمدتا راجع به بدهی و نحوه رسیدگی به اسناد توسط بیمه ها بود.

-------------------------------------


سیاستمدار بزرگ ، مردم سرزمین خویش را در هیچ کجای دنیا از یاد نمی برد و همیشه ، پشتیبان آنهاست. حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

برای پویایی و پیشرفت ، گام نخست ، از پشت درهای بسته برداشته می شود. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

سرگشتگان، در جهانی سیاه و سفید، در کارزار رویارویی با رویاهای شگفت آوری هستند که برای خود ساخته اند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

برخی به "ارد" می گویند اعتماد به نفس نداریم . به آنها می گویم : از فضای خالی درون خویش برون آمده و به دریای داشته ها سفر کنیم ، تا هنگامی که در نیمه خالی لیوان درون خویش ، دست و پا می زنیم و از نداشته هایمان سخن می گوییم راه تازه ای برای بهتر شدن نمی یابیم . هر یک از ما آدمیان ، دارای توانی هستیم آن را یافته و بر آن گام نهیم از آن پس پلکان رشد را به چشم خواهیم دید. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)

جوک هایی که بر علیه زبان ها و تبارهای گوناگون ساخته و پرآکنده می شود، به از هم گسیختگی اجتماعی منتهی می گردد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

آدم شایسته ، بخاطر بدی های دیگران ، نامهربانی پیشه نمی کند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

دوستان گیتی ، درختکاری می کنند و نگهبان جانوران هستند .  حکیم ارد بزرگ (Iranian philosopher)

جوک های زهرآگین قومی و زبانی، به پیدایش پدیده اسطوره شکنی قهرمانان ملی می انجامد. حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

زندگی خوب ، تنها در دلشادی ما نیست ، همزیستی و مهر با دیگر آدمیان ، زندگیمان را لذت بخش می کند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

پسری که در پی ازدواج است ، خود را درگیر دوستی های خیابانی نمی کند. حکیم ارد بزرگ (The greatest contemporary philosopher)

فروتنی در برابر گردن کشان ، نادرست است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

نقاد ، با بی ادبی ، زحمات و دستاوردهای خویش را ، بر باد می دهد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

احزاب و گروه های سیاسی حداقل دو سال پیش از انتخابات باید نامزدهای خود را به مردم معرفی نمایند تا عموم ، زمان لازم برای ارزیابی رفتارها و برنامه های آنان را داشته باشند .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

فداکاری در راه میهن ، خوی بزرگان و جاودانه هاست.  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

دلم را از شادی ها پر کن، تا غرق مهر تو شوم. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

 

آنکه باج می گیرد ، زندگیش بسیار کوتاه است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)


کلید رازهای بزرگ ، در ژرفای کمی نیست. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

کسی که خود را دوست ندارد، به سادگی به جایگاه و حریم دیگران نیز ، یورش می برد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

کسانی که زندگی خویش را ، در جنگ با نزدیکان می بینند بیمارند ، همراهی چنین آدمیانی درست نیست. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

دامان میهن پرستی، از خودکامگان و آزادی ستیزان بدور باد. حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

خردمندان ، روانی آرام و دلی سرشار از مهر دارند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)

اگر آرمان برایمان هویدا باشد، ابزارهای رسیدن به آن را خیلی زود خواهیم یافت. حکیم ارد بزرگ (The greatest contemporary philosopher)

پدران و مادران شایسته ، سنگ صبور فرزندان خویش هستند .  حکیم ارد بزرگ (Iranian philosopher)

گروه ، بدون گرامیداشت همه یاورانش ، توان ایستایی ندارد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studied philosophers)

ادب دارای ریشه است ، خانواده و فامیل ، نژاد و تبار ، سرزمین و زیستگاه ، همه و همه ، بر میزان ادب هر آدمی تاثیر گذارند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

آدمی با کینه ، زندگی را بر دوستان نیز تنگ می کند.  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

سیاستمداری که تنها به پیشروی می اندیشد ، همواره برای خویش ، دشمن تراشی می کند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

فرمانروای اندرزگو ، شایسته پیشوایی نیست ، تنها آنانی بایسته اند که کار می کنند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

آنکه همیشه لبخندی بر لب دارد ، بخشنده شادی و میل به زندگی است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

یک آموزگار می تواند ، با رفتار و گفتارش کشوری را دگرگون سازد. حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

یاران سوگوار خویش را ، تنها نگذاریم ، باید آنان را به زندگی دلگرم سازیم .  حکیم ارد بزرگ (The greatest contemporary philosopher)

از خودگذشتگی، نخستین پایه مهرورزی است .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

باید از مهربانی ها و از خودگذشتگی ها تجلیل شود تا همه برای هم جانفشانی کنند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

خراب کاشانه ای که با نابودی شادی دیگران ، بنا شده باشد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

 

کسانی که جوک های زهرآگین و ناروا برای زبان ها و تبارهای گوناگون ساخته و می پراکنند ، پایه ها و ستونهای همبستگی یک کشور را نابود می کنند. "ارد" بارها و بارها در کتاب و سخنانش، همه جا یادآوری نموده که دامن میهن دوستان پاک از چنین کنش های شومی بدور است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)


پدران و مادرانی که فرزندان خویش را از اینترنت دور می کنند، شایسته سرزنش هستند.  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

پیش از استخدام هر استاد دانشگاه و آموزگاری، پژوهش کنید و ببینید تا چه اندازه به بالا بردن غنای اینترنت یاری رسانده است ، به روشنی باید گفت کسی که دانش و اندیشه خود را منتشر نمی سازد شایسته استادی در دانشگاه نیست. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

اگر خاطره شیرینی برای خود نسازیم ، یاد خاطرات غمناک گذشته ، روان ما را از پا در خواهد آورد .  حکیم ارد بزرگ (Iranian philosopher)

بزرگان انتقامجو نیستند. حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

بوی خوش زندگی ، در سخن زنان و مردان پاک نهاد جاریست . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

 

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher