پیشگویی ۳

ایران، جزو ۹ کشور موفق در کاهش مرگ و میر مادران

ایران، جزو ۹ کشور موفق در کاهش مرگ و میر مادران    
۱۳۹۴\۰۸\۲۱ - ۶:۲۹ PM


سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت: از سال ۱۹۹۰ تاکنون فقط ۹ کشور به هدف توسعه سازمان ملل در خصوص کاهش ۷۵ درصدی آمار مرگ و میر زنان در قبل از بارداری، زمان بارداری و پس از بارداری دست یافته اند که ایران نیز جزو آنهاست.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز از بانکوک، این دو سازمان در گزارشی اعلام کردند: آمار مرگ و میر مادران در سرتاسر جهان در یک دوره 25 ساله 43 درصد کاهش یافت که علت اصلی آن دسترسی به خدمات بهداشتی بهتر در زمان بارداری و وضع حمل ، و نیز دسترسی به خدمات بهداشتی در زمینه روابط جنسی و تولید مثل و تنظیم خانواده است.

فلاویا باسترئو Flavia Bustreo، معاون مدیرکل بهداشت خانواده، زنان و کودکان در سازمان جهانی بهداشت گفت:«در 25 سال گذشته ، خطر مرگ زنان به سبب مسائل مرتبط با بارداری تقریبا نصف شده است.»

کشورهای عضو سازمان ملل در سال 2000 وعده دادند در چارچوب اهداف توسعه هزاره  آمار مرگ و میر مادران هنگام بارداری، وضع حمل یا تا شش هفته پس از وضع حمل را تا سال 2015 تا 75 درصد کاهش دهند.

در گزارش سازمان ملل و سازمان جهانی بهداشت گفته شد کشورهای مالدیو، بوتان، کامبوج، کیپ ورده ، تیمور شرقی، ایران، لائوس، مغولستان و رواندا این آمار را بین 78 تا 90 درصد کاهش داده اند.

این گزارش افزود: در سطح جهانی آمار مرگ و میر مادران از حدود 532 هزار مورد در سال 1990 امسال با 43 درصد کاهش به 303 هزار مورد رسید.

__________________________
گفتمان دیپلماتیک، مبتنی بر راهبردهای نظام    
۱۳۹۴\۰۸\۲۱ - ۶:۵۲ PM


سخنگوی وزارت امور خارجه:‌ گفتمان سیاسی و دیپلماتیکی که مبنای کار ماست حتما مبتنی بر گفتمان سیاسی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.


صادق ‌حسین جابری انصاری در نمایشگاه مطبوعات در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار  خبرگزاری صدا و سیما در پاسخ به سوالی مبنی اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند موضع‌گیری دستگاه دیپلماسی باید متناسب با مواضع مقامات دیگر کشورها باشد، دیدگاه شما در این باره چیست افزود:‌ گفتمان ما مبتنی بر راهبردها و خطوط کلی سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی اضافه کرد: البته این گفتمان با تاکتیک‌های مناسب بسته‌بندی و نحوه ارائه مناسب بر اساس مسائل مختلف در زمان و مکان متفاوت ارائه خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌هایش برای تعامل با رسانه‌ها، بر ارتباط فعال و دو‌سویه سیاستگذاران و تصمیم‌گیران سیاست خارجی با جامعه از طریق رسانه‌های گروهی تاکید کرد و گفت:‌ رسانه‌ها رکن مهمی در زندگی سیاسی و اجتماعی کنونی ایران و جهان هستند.

وی افزود:‌ سیاست خارجی هم  امری عمومی و مرتبط با جامعه است و  امری خصوصی نیست اگرچه در کانال‌های اختصاصی بر اساس سیاست‌های کلان،‌ اهداف و اولویت‌های کشور طراحی و در مجاری خاصی تعیین می‌شوند اما امری عمومی و اجتماعی است.

جابری انصاری رسانه‌ها را نقطه پیوند جامعه با تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان سیاست خارجی دانست.

وی گفت: ‌بنابراین ارتباط میان جامعه با تصمیم‌سازان سیاست خارجی به طور اساسی از طریق رسانه‌ها شکل می‌گیرد که نیازمند رابطه دوسویه و فعال میان سیاستگذاران و تصمیم‌گیران سیاست خارجی با جامعه از طریق رسانه های گروهی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود:‌ بر این اساس این رسانه‌ها می‌توانند نقش اساسی در روند سیاستگذاری‌ها و نظارت بر آن اتخاذ و اجرا کنند.

جابری انصاری تاکید کرد: در صورتی که این کانال ارتباطی با نگاهی ملی و فراگیر و مبتنی بر اهداف انقلاب و  جمهوری اسلامی ایران و نیز خواسته‌های جامعه به وظیفه‌اش به‌خوبی عمل کند و سیاستگذاران هم ارتباطی فعال و دوسویه با رسانه‌های گروهی داشته باشند این نقش مثبت‌تر و موثرتر خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد در دوره مسئولیتش به عنوان حلقه وصل میان سیاستگذاران و مجریان سیاست خارجی با بدنه اجتماعی، این رابطه دوسویه و فعال از تعریف دقیق‌تر و مؤثرتری برخوردار باشد تا بتوان در رابطه‌ای بسیار خوب به اهداف ملی و انقلاب اسلامی به نحو احسن کمک کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا به روش و سیاق سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه اقدام خواهد کرد یا روش دیگری در پیش خواهد گرفت اظهار داشت:‌ این مرتبط با سازوکارها و ابزارهای ارتباطی است که در یک شکل خلاصه نخواهد شد.

جابری انصاری افزود:‌ حتما یکی از اشکال ارتباطی، برگزاری نشست‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای منظم خواهد بود که در جدول زمانی مشخصی تنظیم و به طور مستمر برپا خواهد شد.

وی اضافه کرد: با این حال روش‌های دیگر و استفاده از ابزارها و سازوکارهای ارتباطی جدید در دستور کار وزارت امور خارجه و بخش سخنگویی آن خواهد بود.

______________________


فرهنگ اشتباه را ، بی مهابا کنار بگذاریم ، با ماست مالی آن ، فرزندان خویش را دچار تباهی خواهیم نمود .  حکیم ارد بزرگ

محبوبیت نزد افکار عمومی ، بزرگترین ثروت برای هر آدمی است .  حکیم ارد بزرگ

مرواریدهای بسیار در ابر دریای اینترنت می توان یافت . حکیم ارد بزرگ

ویرایش فرهنگ نادرست ، برای یک سرزمین ، بسیار مهم است ، خوشبختانه اینترنت و رسانه ها به این چرخه ، تندی بخشیده اند .  حکیم ارد بزرگ

هنر ، برآیند شناور بودن خرد ، در جهان احساس است . حکیم ارد بزرگ

هنرمند و نویسنده مزدور ، از هر کشنده ای زیانبارتر است. حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

دودمانی که بزرگانش خوار شده اند ، پیکره بی جانیست که خوراک پلیدان می شود .  حکیم ارد بزرگ (برترین متفکر جهان)

رستاخیزهای مردمی ، بدون همراهی زنان دلیر ، ناممکن است چرا که زن ، پرچمدار وارستگی ، پاکی و از خودگذشتگی است .

زیاده روی در ستایش دیگر آدمیان، بردگی و نابودیمان را در پی دارد . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه جدید)

سالار دل ها بودن ، با ارزش تر از هر آرزویی است . حکیم ارد بزرگ

سخن برآزندگان ، آهنگ خیزش بیشتر است . حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

شایستگان ، آنانی هستند که آفریننده اند . حکیم ارد بزرگ

شایستگان ، با گذشت هستند و بخشنده . حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

شایستگان ، بالندگی و شکوفایی خود را ، در نابودی چهره دیگران نمی بینند . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین) 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher